.STUDIO

STUDIO-fil

Silhouette Studio data
Still et spørsmål
HURTIGSVAR

En .STUDIO-fil er assosiert med Silhouette Studio data, en diverse filer-fil.

Kategori: Diverse filer
ÅPNES PÅ Windows
Relatert: .TORRENT · .MSO · .MD5 · .SHS

På denne siden

19k+ filendelser indeksert
Sist vurdert

Usikker på hva filen din er?

Slipp hvilken som helst fil inn i vår identifikator - vi leser bare de første bytene for å navngi formatet.

Identifiser en fil

Hva er STUDIO-filformatet?

Filer med STUDIO-utvidelsen inneholder ferdige prosjekter for bruk med Silhouette-skjæringsprogramvare og plotter. Dette proprietære filformatet er dedikert eksklusivt til Silhouette Studio-programvareserien og åpnes direkte i den. Det har erstattet det eldre GST-formatet, men begge filtypene støttes fortsatt. Hvis Silhouette Studio-programvaren er installert på en datamaskin, bør filene som standard være knyttet til den.

Hvilken informasjon inneholder STUDIO-filer?

Prosjektfiler inneholder teknisk informasjon - sideinnstillinger, kutt og mulige varemerker. Imidlertid inkluderer de grunnleggende prosjektdataene i filen:

  • alle former,
  • Bilder,
  • formatert tekst,
  • linjer, mønstre,
  • farger og gradienter,
  • spesialeffekter.

Hvis en STUDIO-fil opprettes i Silhouette Studio 3, kan det hende at den ikke lagrer mer avanserte elementer som støttes av det nye STUDIO3- formatet.

Bruke STUDIO-filer i Silhouette-appen

STUDIO-filformatet støttes av alle versjoner av Silhouette, men det er standardformatet for lagring for Silhouette Studio 1 og 2. Et nytt format, STUDIO3 , ble laget for versjon 3. Disse formatene støttes både av den grunnleggende gratisversjonen av Silhouette Studio Basic Edition, og av den avanserte, betalte programvaren. STUDIO-filer kan lastes ned direkte til biblioteket fra Silhouette-prosjektsiden. De kan ikke åpnes i annen programvare, men det er mulig å eksportere STUDIO-filer til et annet grafisk format. I gratisversjonen kan du kun skrive ut prosjektet til en PDF-fil.

Formatdetaljer

i et nøtteskall
FULLT NAVNSilhouette Studio data

Programmer som åpner STUDIO-filer

Windows1 app

Spørsmål og svar fra fellesskapet

spurt av brukere
Still et raskt spørsmål
Få hjelp fra folk som jobber med STUDIO-filer. Vær spesifikk - inkluder systemet ditt og programvareversjon.
Ingen konto nødvendig · svar vanligvis innen en dag

Ingen spørsmål ennå - vær den første til å spørre om STUDIO-filer.

Utforsk videre

på tvers av databasen

Populære filendelser denne uken

1.AQQAQQ Instant Messenger File
2.CRDOWNLOADChrome Partial Download File
3.JPGJPEG Image
4.DATProgram Data File (generic)
5.RPMSGRestricted Permission Message
6.PARTPartial Download File
7.EXEWindows Executable (Portable Executable)
8.BINCD/DVD Disc Image (BIN/CUE)
9.DBSQLite Database File
10.MDMarkdown Document

Relaterte filendelser

.TORRENTBitTorrent Metainfo File
.MSOMicrosoft Office HTML/OLE Data Stream (oledata.mso)
.MD5MD5 Checksum File
.SHSShell Scrap Object File
.DDDAdobe Acrobat Distiller file
.DWLDrawing Lock File (CAD)

Gratis filverktøy

En filidentifikator og bildekonvertering i nettleseren - alt kjører på din enhet.

Åpne verktøykassen

Bla i filendelser A-Å