.SPL7

SPL7-bestand

sPlan 7 Schematic Diagram File
Stel een vraag
SNEL ANTWOORD

Een SPL7-bestand is een elektrisch schema gemaakt met sPlan 7, een tekenprogramma voor Windows van ABACOM GmbH. Alleen sPlan 7 kan dit openen - een gratis proefversie is beschikbaar via abacom-online.de. Om het schema te delen met iemand die geen sPlan heeft, exporteert u het vanuit sPlan als PDF, BMP of JPG.

Ontwikkelaar: ABACOM GmbH (Germany) Categorie: Verschillende bestanden MIME: application/octet-stream
OPENT OP Windows
Gerelateerd: .TORRENT · .MSO · .MD5 · .SHS

Op deze pagina

19k+ extensies geïndexeerd
Laatst beoordeeld op Sep 7, 2026

Niet zeker wat uw bestand is?

Sleep een bestand naar onze identificatietool - we lezen alleen de eerste bytes om het formaat te benoemen.

Identificeer een bestand

Wat is het SPL7-bestandsformaat?

.spl7 is het eigen formaat voor schematische diagrammen van sPlan 7, een lichtgewicht commerciële applicatie voor het tekenen van schakelingen, ontwikkeld door ABACOM GmbH in Duitsland. Het formaat werd geïntroduceerd met sPlan 7.0 in 2009 en verving de eerdere .spl en .spl6 formaten die door vorige versies werden gebruikt.

.spl7-bestanden slaan elektronische schema's op - componentsymbolen (weerstanden, condensatoren, dioden, transistoren, IC's, connectoren), draadverbindingen, netlabels en bladannotaties. Het formaat ondersteunt hiërarchische schema's met subcircuitmodules. Het is volledig propriëtair en binair, zonder gepubliceerde specificaties en zonder ondersteuning buiten sPlan 7 zelf.

sPlan is gericht op hobbyisten en docenten in plaats van professionele EDA-ingenieurs. Het genereert geen netlijsten, simuleert geen circuits en produceert geen PCB-layouts - het is puur een teken- en documentatietool, populair in Duitstalige landen. Diagrammen kunnen worden geëxporteerd als BMP, JPG of EMF afbeeldingen en worden geprint naar PDF, maar er is geen directe export naar formaten die worden gebruikt door professionele EDA-tools.

sPlan 7.0 blijft de huidige versie vanaf 2025, beschikbaar als aankoop met een eeuwigdurende licentie bij ABACOM.

Beveiliging & veiligheid

RISICO: LOW

SPL7-bestanden zijn documenten met schematische diagrammen en zijn niet uitvoerbaar. Ze vormen geen direct beveiligingsrisico. Alleen sPlan 7 kan ze openen; er is geen uitvoering van scripts of macro's mogelijk. Verkrijg sPlan alleen via de officiële ABACOM-website of geautoriseerde wederverkopers (zoals Saelig in de VS) om nagemaakte versies of versies met adware te vermijden.

Formaatdetails

in een notendop
VOLLEDIGE NAAMsPlan 7 Schematic Diagram Fileook bekend als SPlan schematic file (version 7), ABACOM sPlan 7 data file
ONTWIKKELAARABACOM GmbH (Germany)sinds 2009 (sPlan 7.0 release)
MIME-TYPEapplication/octet-stream
TYPEPropriëtair binair schema/schakelschema-bestand

Programma's die SPL7-bestanden openen

Windows1 app
sPlan 7 Betaald De enige applicatie die .spl7-bestanden kan openen. Download de gratis proefversie van de website van ABACOM om te bekijken zonder aankoop; de volledige versie is vereist voor opslaan/bewerken.

Technische details

diepe specificaties
OntwikkelaarABACOM GmbH (Duitsland)
CoderingBinair (propriëtair, niet gedocumenteerd)
Byte-volgordeLittle-endian (Windows x86-applicatie)
CompressieGeen of minimaal (niet gedocumenteerd)
SpecificatieGeen openbare documentatie; volledig gesloten propriëtair formaat
PlatformAlleen Windows
Typische bestandsgrootteEnkele KB tot ~1 MB afhankelijk van de complexiteit van het schema
FormaatcompatibiliteitIncompatibel met .spl/.spl6 (sPlan 6); sPlan 7 leest oudere bestanden maar slaat altijd op als .spl7
InhoudComponentsymbolen, draadverbindingen, netlabels, bladannotaties, hiërarchische subcircuits
EDA-mogelijkhedenAlleen tekenen van schema's - geen netlijst-output, geen simulatie, geen PCB-layout
ExportformatenBMP, JPG, EMF afbeeldingsexport; printen naar PDF
LicentiemodelEeuwigdurende commerciële licentie (~€39 / ~$48 USD)
Uitgebracht2009 (sPlan 7.0 release)
Laatste versiesPlan 7.0 (current as of 2024; sPlan remains at version 7)
Specificatiewww.abacom-online.de

SPL7 conversies

Community V&A

gevraagd door gebruikers
Stel een korte vraag
Krijg hulp van mensen die met SPL7-bestanden werken. Wees specifiek - vermeld uw systeem en softwareversie.
Geen account nodig · antwoorden meestal binnen een dag

Nog geen vragen - wees de eerste om iets te vragen over SPL7-bestanden.

Veelgestelde vragen

Hoe open ik een SPL7-bestand?
Alleen sPlan 7 (van ABACOM, alleen voor Windows) kan .spl7-bestanden openen. Download de gratis proefversie van abacom-online.de om een bestand te bekijken zonder aankoop. Er bestaat geen gratis viewer van derden.
Kan ik een SPL7-bestand openen in KiCad of Eagle?
Nee - .spl7 is een propriëtair formaat zonder importfunctie in KiCad, Eagle, Altium of enig ander EDA-hulpmiddel. U zou het schema opnieuw moeten tekenen.
Hoe deel ik een .spl7-schema met iemand die geen sPlan heeft?
Exporteer vanuit sPlan 7 als PDF (Bestand > Exporteren of printen naar een PDF-printer) of als een BMP/JPG-afbeelding.
Kan sPlan 7 oudere .spl-bestanden openen?
Ja - sPlan 7 kan schema's van oudere sPlan-versies (.spl, .spl6) openen. Echter, zodra het opnieuw is opgeslagen in sPlan 7, wordt het bestand een .spl7 en kunnen oudere versies het niet meer openen.
Wat is sPlan en is het nog steeds beschikbaar?
sPlan is een lichtgewicht Windows-tekenprogramma voor schema's van ABACOM GmbH (Duitsland), populair onder hobbyisten en docenten. Het is vanaf 2024 nog steeds commercieel beschikbaar (sPlan 7.0, ~€39/~$48 USD) via abacom-online.de.

Referenties

1ABACOM sPlan official pagewww.abacom-online.de
2Saelig - sPlan 7 US distributorwww.saelig.com

Blijf ontdekken

door de database

Populaire extensies deze week

1.AQQAQQ Instant Messenger File
2.CRDOWNLOADChrome Partial Download File
3.PARTPartial Download File
4.BINCD/DVD Disc Image (BIN/CUE)
5.RPMSGRestricted Permission Message
6.MDMarkdown Document
7.NOMEDIAAndroid No-Media Marker File
8.PRO6XProPresenter 6 Bundle File
9.PRDXSoftMaker Presentations Document
10.EXEWindows Executable (Portable Executable)

Gerelateerde extensies

.TORRENTBitTorrent Metainfo File
.MSOMicrosoft Office HTML/OLE Data Stream (oledata.mso)
.MD5MD5 Checksum File
.SHSShell Scrap Object File
.DDDAdobe Acrobat Distiller file
.DWLDrawing Lock File (CAD)

Gratis bestandstools

Een bestandsidentificatie en afbeeldingsconverter in de browser - alles draait op uw eigen apparaat.

Open de gereedschapskist

Blader door bestandsextensies A-Z