Settings Files

Micrografx Picture Publisher

af Micrografx, Inc. · åbner 2 filtyper
Windows
OVERBLIK
UdviklerMicrografx, Inc.
PlatformeWindows
Åbner2 filtyper
Hent det frawww2.corel.com
Download Micrografx Picture Publisher

På denne side

2 filtyper verificeret
Sidst gennemset Sep 2026

Er du ikke sikker på, hvad din fil er?

Træk en fil over i vores identifikator - vi læser kun de første bytes for at navngive formatet.

Identificer en fil

Hvad er Micrografx Picture Publisher?

Micrografx Picture Publisher var en rasterbilledredigeringsapplikation til Windows udviklet af Micrografx, Inc., der tilbød fotoretouchering, malerværktøjer og specialeffekter. Det var en direkte konkurrent til Adobe Photoshop på forbruger- og professionelle markeder i midten af 1990'erne. Efter at Corel Corporation opkøbte Micrografx i 2001, blev produktlinjen til sidst afviklet.

Filer Micrografx Picture Publisher åbner

2 formater
Settings Files
Raster Image Files

Klik på et hvilket som helst badge for fulde detaljer per format - hvad det er, hvordan man åbner det, og hvordan man konverterer det.

Download Micrografx Picture Publisher

KILDEwww2.corel.comofficiel side - undgå tredjeparts download-portaler
PLATFORMEWindows

Udforsk mere

programmer & formater

Filer Micrografx Picture Publisher åbner oftest

1.FSSMicrografx Picture Publisher 8 register file
2.PP5Micrografx Picture Publisher 5 bitmap file

Gratis filværktøjer

Identificer en ukendt fil eller konverter billeder - alt kører i din browser.

Åbn værktøjskassen