Web Files

Adobe ColdFusion Builder

af Adobe Systems Incorporated · åbner 2 filtyper
Windows
OVERBLIK
UdviklerAdobe Systems Incorporated
PlatformeWindows
Åbner2 filtyper
Hent det frawww.adobe.com
Download Adobe ColdFusion Builder

På denne side

2 filtyper verificeret
Sidst gennemset Oct 2026

Er du ikke sikker på, hvad din fil er?

Træk en fil over i vores identifikator - vi læser kun de første bytes for at navngive formatet.

Identificer en fil

Hvad er Adobe ColdFusion Builder?

Adobe ColdFusion Builder er et Eclipse-baseret integreret udviklingsmiljø udviklet af Adobe Systems til opbygning af ColdFusion-webapplikationer. Det tilbyder koderedigering med syntaksfremhævning og kodehjælp til CFM- og CFML-filer sammen med integrerede værktøjer til fejlfinding og serverstyring. Adobe erhvervede ColdFusion som en del af købet af Macromedia.

Filer Adobe ColdFusion Builder åbner

2 formater
Web Files

Klik på et hvilket som helst badge for fulde detaljer per format - hvad det er, hvordan man åbner det, og hvordan man konverterer det.

Filkonvertering med Adobe ColdFusion Builder

4 konverteringer

Klik på et par for en trinvis guide til at konvertere filen.

Download Adobe ColdFusion Builder

KILDEwww.adobe.comofficiel side - undgå tredjeparts download-portaler
PLATFORMEWindows

Udforsk mere

programmer & formater

Filer Adobe ColdFusion Builder åbner oftest

1.CFMColdFusion Markup Language Template
2.CFMLAdobe ColdFusion Markup language file

Gratis filværktøjer

Identificer en ukendt fil eller konverter billeder - alt kører i din browser.

Åbn værktøjskassen